Reisipäevik


Reisipäevik on reisiselli abiline ja sõber nii reisi planeerides, kui ka reisi-muljete, emotsioonide ja lugude jäädvustamisel.

Reisivõluri reisipäevik abistab sind reisi planeerimisel nii enne reisi, kui ka reisi ajal.

Kardad, et reisile minnes jääb midagi maha või jääb mõni oluline koht külastamata?

Abiks on Reisivõluri reisipäevik.

Enne reisi pane kirja praktiline info lendude, öömaja ja transpordi kohta ning reisi sihtkoha info.

Abiks on ka check-list, mida kaasa võtta. Oleme siia mõned vajalikud asjad juba lisanud, ülejäänu lisa oma soovide, vajaduste ja kogemuste järgi.

Lisaks sihtkoha infole näiteks viisa, keele ja liikluse kohta, saad üles märkida vaatamisväärsused, mida kindlasti kohapeal näha tahaks. Siinsele nimekirjale võid läheneda loovalt, lisades ka tegevused, mida kindlasti sooviks teha või laiemalt sihtkohad (nt mõni linn, rand või muuseum). Enne reisi on tihti kartus, et äkki jääb midagi olulist nägemata. Reisipäevikust saad reisi ajal järgi vaadata, mis soovid olid enne reisi.

Võid nimekirja teha enda jaoks olulisuse või hoopis plaanitava marsruudi järgi või täpselt nii nagu soove pähe tuleb:) Peamine on, et naudiksid reisipäevikut ning täidaksid seda just nii nagu sulle meeldib.


Reisipäevikus on ruumi 15 päeva jaoks, kasuta seda vastavalt oma reisi pikkusele. Võid ühte reisipäevikusse mahutada ka näiteks kaks nädalast reisi või hoopis kirjutada päevikusse väikesed kasvõi ühepäevased reisid või matkad kodust kaugel või lähedal.

Iga päeva kohta saad kirja panna päeva plaani - tee seda enne reisi või jooksvalt reisi ajal. Mina näiteks panin igal õhtul paika järgmise päeva plaani või vahel ka mitme päeva plaani (nt Milose saarel olime kolm päeva ning panin kohale saabudes öömaja omaniku soovituste ja meie soovide põhjal paika plaanid Milose saarel).

Samuti on koht praktilise info jaoks. Näiteks, mis kell läheb laev või buss või rong. Või mis kellaaegadel on huvitav muuseum lahti ja palju maksab pilet.

Mis toimus: siia saad kirja panna päeva juhtumised, lood ja emotsioonid. Kui sulle ei meeldi pikalt kirjutada, pane kirja nt märksõnad, mis aitavad hiljem reisi meenutada.

Reisil olles on peamine reisi nautimine, kuid seda aitab teha ka õhtul päeva sündmuste meenutamine ning kaaslastega muljetamine. Reisipäevikut täida endale sobival ajal, seda ei pea tegema iga päev või kindlasti igal õhtul. Meist igaühel on oma rutiin, leia endale sobiv aeg.

Reisipäevik on ka hea võimalus hetkeks aeg maha võtta. Vahel on reisimine suur tormamine, et kõike näha ja teha - nii ei jää mahti seda nautida.


Iga päeva teise lehekülje lõpus on võimalus midagi erilist selle päeva kohta välja tuua, nt kõige põnevam, naljakas või hoopis maitseelamus.

See ei pea tingimata käima selle konkreetse päeva kohta, vaid võib olla ka senise reisi elamus või ilusaim koht.


Reisipäeviku lõpus on võimalik kirja panna ja kokku arvestada reisiga seotud kulud:

Samuti saab teha lühikese kokkuvõtte reisist - taas kord võimalus võtta hetk meenutamaks ja nautimaks. Lisaks on leht märkmete/mõtete kirjapanekuks.

Ja lõpetuseks loomulikult koht järgmiste reisiplaanide, -soovide ja -unistuste jaoks :)
Sest uuringute tulemused kinnitavad - reisi planeerimine teeb inimesed õnnelikuks. Loe selle kohta siit.

Reisivõluri reisipäevik maksab 15 eurot ning Eesti piires postiga saatmine on tasuta. 

Lisa ostukorvi